Knižní novinky pro děti a mládež – září 2023

Zářijové novinky pro děti a mládež jsou tady. Mrkněte na to, co právě vyšlo.
PRO DĚTI

Péťova báječná dobrodružství

Příběhy Péti a jeho spolužáků z mezinárodní školy v Portugalsku vás zavedou na dobrodružný školní výlet na Azorské ostrovy pod vedením pana Scotta. Děti poznají jedinečnost zdejší přírody, ochutnají místní speciality a na lodi se vydají za delfíny a kosatkami. O nečekané situace ale není nouze ani ve škole – jednou zachraňují opuštěného pejska, podruhé zraněnou poštolku. Školní rok zakončí velkolepou slavností a třeba se Péťovi nakonec splní i jeho největší přání...

Kniha je inspirována zážitky autorky Miroslavy Salajkové a jejího syna a příběhy doprovázejí půvabné ilustrace Ivony Knechtlové.

zobrazit více
303
IHNED odesíláme

Byl jednou jeden člověk Stoletá válka

Vydejte se na fascinující cestu do historie lidstva. Doprovázet vás bude moudrý Maestro a jeho zvídaví, bystří a vtipní přátelé. Stoletá válka postaví francouzské království proti anglickému. Černá smrt a bitvy u Kresčaku nebo Poitiers poznamenají celé toto období. Navzdory všemu ale naši přátelští hrdinové pomohou vybudovat budoucnost a v boji se postaví po bok Johanky z Arku...
zobrazit více
od 209
IHNED odesíláme

Fotbaláci Záhada neviditelné penalty

Tato sehraná parta sice nevyhrává všechny zápasy, ale rozhodně se nikdy nevzdává bez boje. A to ani v případě, kdy hru provázejí velmi záhadné události, které vše komplikují.

Po prázdninách se Soto Alto konečně vrací k tréninku na další ligovou sezonu. Nejprve však musí porazit tým z nové školy. Ale kdo bude v klíčovém zápase hrát, když do Soto Alta nečekaně nastoupilo několik nových tváří? Seznamte se s bláznivou rodinou Balbuenových, která pořádně zamíchá dějem. Stávající hráči jsou nervózní, šeptá se, že by o místo v týmu dokonce mohli přijít. Ve vzduchu visí konflikt a pořádný malér! A aby toho nebylo málo, během poločasové přestávky rozhodujícího zápasu — zatímco všichni odpočívají v šatnách nebo na tribunách — zmizí neznámo kam všechny penaltové puntíky. Co se na hřišti stalo? A podaří se udržet jednotu týmu?

Je tady sedmý díl úspěšné série knih, v nichž se sice hlavně hraje fotbal, ale také jde o vztahy a napínavé detektivní záhady.

zobrazit více
385
IHNED odesíláme

Uvězněni v Robloxu

Nora, Sami a Capucine nejsou obyčejní třeťáci... Jsou to fanoušci videoher a hlavně Robloxu. Jakmile se objeví nová zajímavá hra, hned se na ni vrhnou. Jenže Glitchoxova ruleta je past, která naše tři hrdiny vcucne přímo do hry. Nora, Sami a Capucine se promění v avatary a nemohou ven. Pokud chtějí uprchnout ze strašlivých her, které vytvořil mocný Glitchox, musí se spolehnout pouze na svou odvahu, inteligenci a herní dovednosti.
zobrazit více
254
IHNED odesíláme
Novinka

Jak je to doopravdy s lidským tělem

Dětská kniha, plná kouzelných ilustrací, ke které se budete rádi vracet. Je plná milých pohádek o lidském těle vhodných i pro nejmenší. Malé zvídavé holčičce Janince se zdají pohádkové sny o lidském těle a jeho fungování. Po probuzení jí dospělí vysvětlí, jak je to s lidským tělem a jeho funkcemi doopravdy. Nejmenším dětem přečtete jen pohádky, starším dětem jsou určeny pohádky i vysvětlení.
zobrazit více
212
IHNED odesíláme
PRO TEENAGERY

Zákon dechu

Lidskou populaci už desítky let decimuje vysoce nakažlivý virus. Hrstka těch, kterým se podařilo se zachránit, přežívá v hermeticky uzavřených městech. Patří k nim i Fjordbyen, několik bloků budov u fjordu, kde se před takzvaným předělem rozkládalo moderní centrum norského hlavního města Oslo.
Právě tady vyrůstá Alma. Spolu s ostatními dětmi ji vychovává skupina dospělých, kteří se snaží obstarat všem obživu a shromáždit zdroje i znalosti pro výrobu vakcíny. Ta by lidem umožnila uzavřená města opustit a žít jako dřív. Jakmile je Alma dost stará na to, aby mohla nastoupit do služby městu, stává se vedoucí terénního týmu a zdá se, že ji čeká závratná kariéra. Život se jí však obrátí naruby ve chvíli, kdy se jí na misi v zamořeném venkovním vzduchu roztrhne ochranná kombinéza.

Zákon dechu je prvním dílem postapokalyptické young adult trilogie o devatenáctileté Almě, která se stala mimo jiné inspirací pro televizní seriál.

zobrazit více
327
IHNED odesíláme

Čarojas

Knot žije odjakživa v sirotčinci babizny Mizerové a celé dny pracuje v sirkárně Čarojas. Sní o tom, že se mu odtamtud podaří uniknout. Jednoho dne na dvoře zahlédne, jak straka upustí na zem droboučký předmět. Když přijde blíž, zjistí, že je to miniaturní kolébka vyřezaná ze žaludu a v ní leží maličké miminko. Knot se o něj postará, nakrmí ho a přebalí. V noci si pro miminko přijdou jeho rodiče, kteří patří k národu Ďobků, maličkých ochránců lesa. Z vděčnosti Knotovi pomůžou uniknout z Čarojasu a vezmou ho k sobě domů. Osud ostatních sirotků ale Knotovi nedá spát a rozhodne se je vysvobodit. Netuší však, že bude čelit mnohem strašnějšímu nebezpečí, než je babizna Mizerová…

Okouzlující dobrodružný příběh o naději, přátelství a rodinné soudržnosti v sobě nese i ekologické poselství.

Deník The Times zařadil Čarojas mezi nejlepší dětské knihy roku 2021. Kniha navíc získala Joan Aiken Future Classics Prize a Junior Design Award.

zobrazit více
326
IHNED odesíláme

Rozchodové řízení

Jak se vyrovnat s rozchodem? Jednoduše ho neakceptovat a pokusit se nekompromisně získat svou ex zpět. Takový je cíl hlavního hrdiny Erika. Své úsilí musí navíc znásobit, když se dozvídá, že si jeho bývalá bude za pár týdnů brát někoho jiného. V odboji proti svatbě Erik využívá všechny možné prostředky – peníze, služby hackerů, přátele, a to bez ohledu na vedlejší škody. Dokonce se rozhodne nevěstu demonstrativně unést přímo ve svatební den. Podaří se mu uspět, nebo to celé skončí katastrofou?
zobrazit více
od 229
IHNED odesíláme

Dungeons & Dragons Hráčská ročenka

Vítejte ve světě Dungeons & Dragons! Vše, co o něm potřebujete vědět, najdete v této skvělé ročence. Prozkoumejte fascinující světy plné temné magie, bájných bytostí, steampunkových výtvorů i děsivých monster. Objevte kouzlo her na hrdiny a zjistěte, jak si vyladit vlastní příběh nebo vymyslet postavy. Získáte řadu neocenitelných tipů, jak začít, ale také potrápíte mozkové buňky při řešení úkolů. Tak na co čekáte? Popadněte kostky a vypravte se na největší dobrodružství svého života!
zobrazit více
245
IHNED odesíláme

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 6

Nová smršť na obzoru! Rimuruovi se podařilo podmanit si krále orků a stát se vůdcem Aliance Džurského pralesa. Přibyli mu noví přátelé a také se o něm a jeho městě dozvědělo víc osob. Například vzbudili zájem krále trpaslíků Gazela nebo také nejstarší královny démonů – Milim Naavy. Na tyhle dva běžné taktiky neplatí a mají spadeno na Rimurua, který –!
zobrazit více
204
IHNED odesíláme
Novinka

Gronnyho dobrodružství

Princ Gronny tráví většinu času v hlubokých lesích se svým vlčím přítelem, místo toho, aby se věnoval svým povinostem na královském dvoře. Přitom je z velmi váženého rodu, který patří do řádu Ochránců Srdce světa – prastarého Stromu, který zasadili samotní bohové. Členové řádu mají za úkol Strom chránit za každou cenu. Kromě léčivé energie, které z něj vychází, totiž tvoří i magickou bariéru, která od sebe odděluje dva světy: Callunu, svět živých, a Aucu, svět mrtvých. Po staletích kolem něj vyrostlo hlavní město Lex, které je domovem Ochránců.

Auca je plná zla. Sem jsou vyvrženy duše těch, kteří za svého života páchali ohavné skutky, a také je domovem děsivých monster, která sem byla po příchodu bohů vyhnána z Calluny.

Jeden z netvorů, temný nekromant, otevře trhlinu v bariéře a projde jí do světa živých. Začne si budovat obrovskou armádu nemrtvých s jediným cílem – zničit Srdce světa, všechno zlo vypustit z Aucy a nastolit chaos.

A ten, na čí hlavu padne úkol zabránit zlu v ovládnutí světa, je Gronny...

zobrazit více
237
IHNED odesíláme

Minecraft Dárková kolekce pro vynálezce

Uvnitř atraktivního boxu najdete Ruditovou příručku, knihu s úžasnými Stavebními chuťovkami pro všechny stavitele a inspirativní Epické vynálezy! Součástí kolekce je také parádní velký plakát, oboustranná visačka na dveře a taky papírový model Creepera!
zobrazit více
491
IHNED odesíláme

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Byl jednou jeden člověk Stoletá válka
Čeština
Čeština

Péťova báječná dobrodružství

0.0 0
369 303
IHNED odesíláme
Čeština

Fotbaláci Záhada neviditelné penalty

0.0 0
469 385
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

J. R. Erickson nám předkládá mysteriózní román lízlý hororovými prvky. Přízraky z Michiganu opět ožívají…
Vyhrajte nový román od odbornice na koreanistiku Niny Špitálníkové. Severka čeká na 3 výherce.
Prémiový obsah
číst více
Trojice nejkrásnějších vánočních trhů Evropy během jediného víkendu, a ještě k tomu ZDARMA? To není sen. Stačí u nás nakoupit a můžete to zažít na vlastní kůži!