Knižní novinky pro děti a mládež - prosinec 2018

Poslední měsíc v tomto roce přinesl hodně novinek, opět jsme pro vás vybrali pár tipů z beletrie i z populárně-naučné literatury pro děti a mládež.
KOMIKS

Náš první tip potěší fanoušky komiksů. Nakladatelství Crew vydalo další díl ze série  o Simpsonových, tentokrát se jmenuje Supernova. Svezte se na tlakové vlně, když pan Burns vezme Simpsonovy na dobrodružné hledání pokladu v jižních mořích. Držte se sedadel, zatímco vám Homer osvětlí intimní vztah mezi mužem a jeho gaučem. Sledujte, jak Marge zastíní cynického moderátora Kenta Brockmana svým nekonečně optimistickým pohledem na svět. A připojte se k Líze v její snaze zaplnit černou díru umění a kultury ve Springfieldu pořádáním pravidelného čtenářského klubu. Nejlegračnější rodinka na světě vás uvede do stavu beztíže a zanechá ve vás lehkost (lehkost podléhá přírodním zákonům a nedokáže vzdorovat gravitaci).


Další super komiks od stejného nakladatele potěší fanoušky Assassin´s Creed. Origins vás zavede do Egypta, poslední éry Ptolemaiovců. Nebezpečný tajný spolek začíná prosazovat svoji moc, Aya, původem z Alexandrie, se proto rozhodla zasvětit svůj život vybudování Bratrstva, které by mu mohlo vzdorovat. Jeho členové, známí jako „Skrytí“, pracují ve stínech a zabíjejí ty, kteří by se mohli pokusit ovládnout svobodnou vůli lidí. Za svoji základnu si Aya zvolila Řím a vybrala si nový cíl – diktátora Julia Caesara, který stále víc prahne po moci… 


PRO DÍVKY


Dívkám ve věku přibližně od 9 let by se mohla líbit kniha Anna ze Zeleného domu. Hlavní hrdinkou je Anna Shirleyová, které je 11 let a je sirotek. U pěstounů nemá nejlepší zážitky, poté přichází do Zeleného domu na ostrově prince Edwarda. Brzy se stane miláčkem Marilly a jejího bratra Matouše. U nich najde dívka ten pravý domov a také první opravdovou kamarádku. Legendární kanadský příběh plný optimismu i laskavého humoru se vrací v nezkráceném vydání.

Hvězdy nad Berlínem vypráví příběh o lásce mladých lidí, a to navzdory osudu. Max je čtrnáctiletý školák, když potká Lili, artistku na visuté hrazdě, která s cirkusem rok co rok vystupuje v Berlíně. Lili je cikánka a žije úplně jinak než Max a jeho rodina. Pak je od sebe roztrhne válka a znovu se potkají o tři roky později. To už jejich přátelství přeroste v lásku – ale je to láska mezi členem Hitlerjugend a cikánkou, a to je nepřípustné. Jejich cesty se znovu rozdělí. Sejdou se ještě někdy?

Pro mladší čtenáře doporučíme knihu Míša a její malí pacienti - Nečekaní hosté. Míša je sedmiletá sympaťačka a má na starost veterinární kliniku. Jejím velkým tajemstvím je to, že rozumí řeči zvířat. Tím pádem s jistotou ví, co mají její pacienti za trápení. Míša má svého pomocníka. Je to pejsek Pupík, který je jejím nejlepším kamarádem. Doktorka Míša v nových příbězích opět pomáhá svým malým pacientům, tentokrát se seznámíme se zraněnou sovičkou, kulhavým hříbátkem a nemocným pejskem. Pomůže Míša zvířátkům? Který výjimečný host ji navštíví? To všechno se dozvíš z těchto milých vyprávění.

Pro stejně staré čtenáře máme ještě jednu novinku z nakladatelství Albatros. Johana s hlavou v oblacích. Co se to děje s Johankou? Nechce se jí vstávat, chodit do školy, kdeco poplete, s ničím není spokojená. Johanka má, jak se říká, hlavu v oblacích. Ale kdo za to může? Že by spolužák Pavel? Možná něco prozradí Johančin deník!

A nyní něco z žánru fantasy. Sheila, dcera delfínů má další pokračování, a to Návrat do Atlantidy. Ve snu Sheila obdrží od Maria zoufalé volání o pomoc: Talana, magická říše delfínů je v ohrožení! Jediní, kdo ji ještě mohou zachránit před totální zkázou, jsou Sheila s Mariem, kteří se vydají do pradávné minulosti vzkvétající Atlantidy. Tam vládne tyranský panovník Zaidon, jež tehdy talanským delfínům surově odcizil záhadný předmět, bez něhož jejich svět již nemůže v budoucnosti dále existovat. Podaří se oběma statečným dětem odhalit Zaidonovo tajemství dříve, než bájná Atlantida zanikne?


POPULÁRNĚ NAUČNÁ LITERATURA

Z populárně-naučné literatury pro děti a mládež jsme vybrali knihu Velcí vynálezci od A do Z. Kniha vypráví o neobyčejných životech vynálezců, a především o jejich mimořádných nápadech. Najdete zde vynálezy zcela zásadní a velmi důležité, ale i jiné, které jsou snad na první pohled poněkud bezvýznamné a lidé je berou jako samozřemost. Víte, kdo vymyslel dálkové ovládání, kávovar, lego, kuličkové pero, kreslené firmy, počítač, mobilní telefon, baterii, lanovku nebo kukuřičné lupínky? Zde se dočtete podrobnosti o těchto a mnoha dalších vynálezech a jejich vynálezcích.


PRO NEJMENŠÍ ČTENÁŘE


Aby nepřišli zkrátka naši nejmenší, doporučíme jim knihu Víš, kde jsou děti stromů? od nakladatelství Kazda. Kdepak asi bydlí děti stromů? To by Píťa, malý veverčák, tak rád věděl. A proč se lidé nemusejí bát vlků? Hajný Petr vezme Píťu na dobrodružné putování lesem. Na cestě přespí pod širým nebem, pozorují, jak se kácí jehličnaté stromy, skutečně potkají jednoho vlka! Objeví však stromové děti a jejich rodiče? A najde se i pro Píťu rodina, v níž by mohl zůstat? První obrázková knížka od autora bestsellerů Petera Wohllebena: laskavý příběh, který dětem přibližuje les a přírodu jedinečným způsobem. Pro děti od 4 let

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
 
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Kamarádi z paseky

Kamarádi z paseky

0.0 0
249 204
IHNED odesíláme

Hvězdy nad Berlínem

0.0 0
349 297
IHNED odesíláme

Víš, kde jsou děti stromů?

5.0 1
329 270
IHNED odesíláme

Simpsonovi Supernova

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme

Assassin's Creed Origins

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme

Velký bobek

0.0 0
439 395
POSLEDNÍ KUSY

Velcí vynálezci od A do Z

0.0 0
119 101
Vyprodáno
Like

Latest articles

Ve středu 22. března zavítala do Domu knihy KNIHCENTRUM.cz Scarlett Willková, která zde představila svou novinku Ty chladné oči.
Už jste měli možnost přečíst si recenzi na nejnovější knihu Aleny Mornštajnové? Že ne? My jsme román Les v domě poskytli v pdfku manželům Hořínkovým, kteří uplynulý víkend sváděli boj o to, kdo z nich dočte jako první a kdo napíše lákavější recenzi. Oba si zaslouží naše velké poděkování a vy už si v klidu přečtěte, jaké dojmy zanechal Les v domě v Míši a Petrovi :-)
Oblíbené dětské knihy z edice Poznáváme přírodu od nakladatelství BOOKMEDIA máme nyní všechny se slevou 40 %. Potěšte vaše děti touto krásnou sbírkou. Jedna publikace v této akci vychází na pouhých 89 Kč.