Začít hrát
 
 

Právě je správný čas pořídit si čtení od Larse Keplera! Od 199 Kč. 

Knižní novinky pro děti a mládež – červen 2024

Už jste se dívali, jaké novinky pro děti a teenagery vycházejí v červnu?
.
PRO DĚTI

Bing Bing si čistí zoubky

Bing by si měl vyčistit zoubky! Popadněte své kartáčky a připojte se k němu! Víte, jak na to?
zobrazit více
204
IHNED odesíláme

Ema a její kouzelná zoo Divoký vlček

Pár dní před Halloweenem přiveze strýček Horác ze svých cest roztomilé vlčí štěně. Ema by si přála, aby se mu v zoo líbilo, ale zatím se jí to moc nedaří. Vlček pořád vyje a ona neví, jestli je smutný, bojí se, nebo je za tím něco horšího. Dokáže Ema přijít na to, co šedivého chlupáče trápí?
zobrazit více
od 169
IHNED odesíláme

Zprávy z pelíšku

Jednoduché vyprávění je určeno nejmenším čtenářům. Společně s hravým štěňátkem, které objevuje svět, se seznámí s radostmi, ale i se strastmi obyčejného psího života. Štěňátko poznává, jak je důležité mít svůj pelíšek a svoji misku. Zjišťuje ale také, že to vůbec nejdůležitější je domov a milující rodina, vlastně smečka. Kniha je určena pro čtení genetickou metodou.
zobrazit více
od 189
IHNED odesíláme
Akce

Čtyřlístek Hravé aktivity

Připravili jsme novou knihu hravých listů zaměřenou na předškolní děti ve věku od tří do sedmi let. Tato edukační kniha bude u dětí zábavnou a hravou formou rozvíjet jejich tvořivé schopnosti. Pomocí různých úkolů si osvojí grafomotoriku, jemnou motoriku, logické uvažování, představivost a mnoho dalších kreativních dovedností. Na děti čeká komiks se Čtyřlístkem, bludiště, kresba podle vzoru, hledání rozdílů, vybarvování či jednoduchá origami. Průvodcem jim přitom budou kamarádi ze Čtyřlístku.
zobrazit více
149
IHNED odesíláme

Lenčiny katastrofy Tak se smějí psi (14. díl)

Naše třída tento týden postupně navštíví některé rodiče v jejich zaměstnáních – čeká nás návštěva psího kadeřnického salonu, soudu i letiště. Nijak zvlášť se mi ale nechce k tátovi do školy, protože je to přece můj táta a navíc učitel! Naopak hned v pondělí půjdeme do útulku za panem Lundeliem, což znamená, že uvidíme s Xeňou své milované pejsky. Obě bychom si je moc přály dostat jako dárek. Naši mi Antoše dovolit nechtějí, ale Xeňa se rozhodla požádat o Kala svou babičku, i když já jsem si ji tedy představovala úplně jinak…

Všechny díly knižní série Lenčiny katastrofy a další zajímavosti najdete na www.lenciny-katastrofy.cz.

zobrazit více
204
IHNED odesíláme

Medvídek Pú Byl jednou jeden medvěd

Jak se Kryštůfek Robin seznámil se svým milovaným medvědem? A jaké to bylo, než se Pú a jeho přátelé přestěhovali do Stokorcového lesa? O tom vypráví tato půvabná sbírka nových příběhů, napsaná ve stylu A. A. Milna. Zavede čtenáře do doby, kdy seděl Pú v hračkářství a čekal, až ho někdo Kryštůfku Robinovi koupí. Pak už ale mohla začít ta nejúžasnější dobrodružství při stavbě bunkrů, hledání pokladů, vymýšlení legračních písniček a mlsání medu.
zobrazit více
od 209
IHNED odesíláme
PRO TEENAGERY

Setkáme se na Venuši

Sedmnáctiletá Mia má už od narození vážně nemocné srdce. Teď má podstoupit důležitou operaci, která jí může výrazně prodloužit život, ale taky nemusí dopadnout dobře. Proto se rozhodne vydat do Španělska, kde by měla žít její biologická matka, a vypátrat ji. Nechce tam ale jet sama. Potřebuje parťáka. Kombinací vyhrožování a manipulace přiměje o něco staršího Kylea, aby vyrazil s ní. Čeká je dobrodružná jízda po malebném Španělsku plná absurdních zážitků, několik kandidátek na Miinu matku, pár kolapsů a možná taky láska.
zobrazit více
od 279
IHNED odesíláme

Bellanteriové

Kella je šestnáctiletá dívka pocházející z Corie, ke které život nebyl dvakrát přívětivý. V den smrti její matky se vše zásadně změní – cesty Kelly a Arwina, mladého bojovníka ze sousedního Enaru, se protnou. Arwinovým snem je vytvořit speciální jednotku bojovníků, tak zvaných Bellanteriů, která by sloužila králi a lidem ve všech možných ohledech. Kella už nemá co ztratit, a proto k němu vstupuje do učení. Čeká na ni výcvik a dobrodružství, ale také nový domov, přátelé a rodina.
zobrazit více
od 329
IHNED odesíláme

Praktická příručka přežití

Osvojte si klíčové dovednosti nutné pro přežití od bývalého příslušníka speciálních jednotek a experta na přežití Andyho McNaba. S tímto průvodcem budete vždy a všude připraveni na krizové situace nejen v přírodě, ale i ve městě či na internetu. Příručka obsahuje jednoduché návody, jak si poradit s nečekanými okolnostmi. Dozvíte se například, jak si založit provizorní tábor, zorientovat se v neznámém prostoru, jak bezpečně sehnat vodu i jídlo v divočině, jak se zachovat v uvíznutém výtahu či jak reagovat na kyberšikanu.
zobrazit více
245
IHNED odesíláme

Uvidíme se včera

Barrett Bloomová doufá, že ji na vysoké čeká nový začátek. Ale hned 21. září, první školní den, se všechno pokazí. Dostane se do křížku s chytrolínem Milesem, zvorá pohovor do školních novin a nakonec omylem zapálí dům jednoho bratrstva. Další den se probudí, ale něco nehraje… je totiž 21. září. Znova! Barrett uvízla v časové smyčce, ve které Miles trčí celé měsíce. Společně začnou hledat cestu ven, během níž zažívají divoká, romantická dobrodružství. Co ale bude s jejich vztahem, jestli se dočkají zítřka?
zobrazit více
od 319
IHNED odesíláme

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like
Leave your comment

Latest articles

Román Kniha osudu íránské socioložky a psycholožky Parínúš Saníí, jež pracovala jako vedoucí výzkumného oddělení v Nejvyšší koordinační radě pro technické a odborné vzdělávání Ministerstva školství v Íránu, je v její rodné zemi zakázán. Proč? Protože podává reálný obraz íránské společnosti a přístupu zejména k ženské otázce v jeho surové podobě. Postavení žen v těchto končinách není zrovna ukázkové, to už víme, ale prozatím máme k dispozici velmi málo autentických výpovědí žen, kterých se to přímo týká.
Vincent King před třiceti lety zapříčinil smrt sedmileté dívenky. Po odpykání trestu se vrací do rodného města. Brzy dojde k tragické události a poté další. Kam je člověk ochoten zajít, aby ochránil své blízké? Co jsme schopni udělat z pomsty a co z lásky? Existuje dobro a zlo. To mezitím se nazývá život.
Léto je v plném proudu a je to rozhodně ten nejlepší čas na čtení. S námi vám žádné dobrodružství neuteče, mrkněte na novinky, které vycházejí v první polovině prázdnin.