Knižní novinky - listopad 2017

Přejeme krásný první listopadový den všem knihomolům. A hlavně těm, kteří netrpělivě čekají na novinky, které tento měsíc vychází. Pojďme na to, máme pro vás pár tipů.


Jako obvykle jsme některé knihy již zařadili do předprodeje.

 

Pokud nenajdete svého knižního favorita, který by putoval do vašeho košíku, projděte si ještě sekci PŘIPRAVUJEME.

 

Hned první listopadový den vychází Řeka Bohů - Faraon.

Autor Wilbur Smith zavede čtenáře do starověkého Egypta. Po faraonově smrti začíná vládnout jeho nejstarší syn Utterik, který je krutý a zvrácený. Taita se dostává do zajetí za velezradu, z níž je obviněn. Je odsouzen k smrti a z jejích spárů ho dostane mladší Utterikův bratr Rameses. Ten musí navíc zachránit milovanou Serrenu. Kniha je volným pokračováním předcházejícího dílu Řeka Bohů - Bůh pouště.

 

Další den se na pultech knihkupectví objeví Mořeplavec Diany Gabaldon, takže milovníci romantiky si přijdou na své. Pokud jste četli předchozí autorčiny knihy Cizinka a Vážka, budete v obraze. Jedná se  totiž o pokračování této ságy. Opět na vás čekají vášně, intriky, láska i bolest, zkrátka vše, co ke knize tohoto žánru patří. Nastupte do děje a nechte se přenést do Skotska 18. století. 

 

Zůstaneme u knih na pokračování. Je tady další případ Eriky Fosterové. Co bude řešit tentokrát? Velký drogový případ, jehož důkazy se ukrývají v zatopeném lomu na okraji Londýna. A nejen ty. Z hlubin vytáhnou její kolegové také kostru malého dítěte. Zjistí se, že šlo o sedmiletou holčičku, která se ztratila před 26 lety. Tento zapeklitý případ bude asi tím nejsložitějším a nejtěžším v Eričině kariéře. Je tady totiž někdo, kdo nechce, aby byl vyřešen... Temné hlubiny jsou stejně napínavé jako předchozí autorovy knihy. Zajímá-li vás rozhovor s Robertem Bryndzou, můžete si jej přečíst ZDE.

 

Fanouškové Vlastmila Vondrušky a jeho Husitské epopeje, zbystřete! Je tady Husitská epopej VI 1461-1471. Předposlední díl celé historické ságy vás zavede do let kralování Jiřího z Poděbrad, kontrétně do doby, kdy byl na vrcholu své moci. 

 

Pro ty, kteří se neobejdou bez thrilleru, je tady Zabijákova hra od Warda Larsena.

Když je vaše mise předurčena k neúspěchu, můžete ji začít považovat za hru. David Slaton vede poklidný život, má novou manželku a dům na předměstí Virginie. Má ale také velmi temnou minulost. Býval totiž kidon, nejnebezpečnější zabiják, jakého kdy izraelské tajné služby stvořily. 

 

Z žánru detektivky a krimi můžeme doporučit také knihu Pohřběte své mrtvé.

Armand Gamache si je vědom toho, jaké propasti ukrývá lidská duše. Během své služby u Sureté du Québec už několikrát nahlédl za fasádu bezúhonných životů a rovněž poznal, že ani několikaleté zkušenosti, chladná hlava a vytrénované instinkty nemusejí v lovu na pachatele zločinu zaručit úspěch. Nikdo není neomylný...

 

Tipy na knihy pro děti

Slyšíš, jak mluví stromy? je první kniha Petera Wohllebena pro děti. Ty se z této krásné knihy dozvědí, jaká tajemství ukrývá les. Možná je překvapí, že stromy mají svou vlastní řeč, proč se zvířata bojí lidí atd. Autor odpovídá na otázky, které jsou neobvyklé. Děti rychle pochopí jeho překvapivé odpovědi. Po přečtení této knihy se děti budou dívat na život v lese zcela jinýma očima. 

 

Ze stejného soudku doporučujeme také knihu Tvořivá knížka o přírodě, kde se děti mohou navíc aktivně vyřádit vybarvováním, luštěním hádanek a plněním zábavných úkolů. Kniha se vymyká běžným encyklopediím o přírodě – je originální obsahem, pojetím i výtvarnou podobou.

 

Maxipes Fík - kdo by ho neznal? Pořiďte svým ratolestem příběhy přerostlého mluvícího psa Fíka, kamaráda hočičky Áji, v knižní podobě. Když tento známý animovaný večerníček nebudou dávat v televizi, kniha bude vždy po ruce.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Řeka Bohů Faraon

Řeka Bohů Faraon

5.0 1
349 290
IHNED odesíláme

Pohřběte své mrtvé

5.0 1
399 359
Vyprodáno

Zabijákova hra

0.0 0
149 122
Vyprodáno

Tvořivá knížka o přírodě

0.0 0
299 269
Vyprodáno
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.