Kávová dynastie – Dny probuzení

První díl historické rodinné ságy s kapkou romantiky a vůni skvělé kávy.
Na počátku Kávové dynastie stojí Eberhard Ahrensberg. Když se po 2. světové válce vrátil domů, našel jen trosky a smrt. Jeho otec padl ve válce, z domu je chatrč na spadnutí, rodinná firma je zavřená. Moc možností, jak uživit rodinu nemá, a legálních už vůbec ne. Doba je zlá, ale jsou tu určité možnosti. A tak vzal to, co bylo a začal pašovat kávu. Nejdřív to tak moc nevypadalo, ale právě tímto rozhodnutím se zrodila celá kávová dynastie i tento příběh.

Od roku 1945 už uplynulo mnoho let a u kormidla Kávové dynastie jsou poslední členové rodu Alexander a Corinne. Zatímco Alexander cítí především vůni peněz a nemá ani jednu chuť přeskočit z konzervativního módu někam jinam, Corinne miluje kávu, její vůni a chuť, a hlavně má plno nápadů, kam dál firmu posunout. Bohužel stále naráží na odmítavost svého bratra. Jsou sourozenci, a přitom jsou tak neskutečně odlišní, jako by byli každý z jiné planety. Cokoliv by si Corinne přála ve firmě změnit, o to musí tvrdě bojovat s nejistým výsledkem. Corinne vnímá své kořeny a kávová firma je jako celý její život. Je to poslání, smysl života, ne jen způsob, jak si vydělat na své potřeby.

Kávová dynastie Dny probuzení je dobrodružný román ze života, který vyprávějí dva vypravěči. Z minulosti promlouvá zakladatel rodu, dědeček Eberhard a v současnosti vypráví svůj příběh Corinne, dědička kávového impéria. Je to příběh, který zaujme dobovými fakty, společenskou situací a všemi okolnostmi, které vytvářejí čtivý román. Přečtete ho určitě rychle, i když žádné velké nečekané dramatické zvraty se nekonají, je to příjemné čtení.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.