Připravujeme

Jací jsou? Belgičané

Série: Jací jsou?
Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075087829
zábavný průvodce národní povahou
07.10.2022
Manufacturer: Lingea

Připravovaná novinka s plánovaným vydáním do 7 dnů. Expedujeme do dvou pracovních dnů po vydání.

Availability: NOVINKA do 7 dnů odesíláme
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
129 Kč
23 Kč 18%
106 Kč
Annotation

Knížka humornou formou seznamuje s životním stylem Belgičanů. Dozvíte se, jak žijí, čím se baví a co je pro ně důležité. Tato kniha vám pomůže pochopit, proč jsou Belgičané náruživí sběratelé, milovníci dobrého jídla a čokolády nebo proč Vlámové o svých frankofonních spoluobčanech rádi vtipkují.

Brusel jako hlavní město pomáhá Belgičanům zviditelnit se. Díky postavení neoficiálního „hlavního města Evropy“ lidé na celém světě konečně vědí, kde jejich zemi hledat na mapě. To ještě neznamená, že mají představu, jakou řečí se tam mluví, ale pro začátek to není špatné. Populace Belgie je rozdělena do dvou skupin: první používá francouzštinu a druhá nizozemštinu. Pod povrchem skrývá určitou vzájemnou antipatii. Říká se, že tento národ drží pohromadě pouze dvě tenká vlákna: královská rodina a Rudí ďáblové (národní fotbalový tým).

Existuje-li něco, co mají nizozemsky a francouzsky mluvící Belgičané společného, je to bezpochyby potěšení z jídla. Belgické jídlo se v současnosti považuje za jedno z nejlepších v Evropě a mnohé tamní restaurace se pyšní celou řadou mezinárodních ocenění. Belgičané jsou proslulí po celém světě svými luxusními čokoládami. Její vysoká spotřeba vede k vysokému obratu a ten vede k nízkým cenám: dokonalý recept na úspěšný belgický byznys. Každý občan pomáhá zvyšovat obrat svědomitou konzumací průměrně šesti kilogramů čokolády ročně.

Belgičané své domovy udržují ve stoprocentní čistotě. Na kachličky sem tam rozmístí koberečky, které mají evokovat pocit pohodlí, ty však na naleštěné podlaze kloužou jako na ledě, a tak tu není nouze o občasné pády. Belgičané se rádi považují za praktické a spolehlivé. Dobrá Belgičanka zvládá bez problémů vést domácnost, ví, jakou teplotu má mít pivo, umí připravit dokonalý steak, nakoupí vše potřebné v hypermarketech a zároveň stíhá plnit své povinnosti v zaměstnání. Její manžel chodí do práce, pije to pivo, jí ty steaky a tráví víkendy tím, že si sám pyšně vymění těsnění klikové skříně.

V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Belgičanů, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte belgický životní styl.

Products specifications
Podnázev zábavný průvodce národní povahou
Druh sortimentu Kniha
Značka Lingea
Vychází 07.10.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 96
Edice Jací jsou?
ISBN 978-80-7508-782-9
EAN 9788075087829
Interní kód 0392399
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy