Začít hrát
 

Hra o trůny (1)

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788071974123
George Raymond Martin je americký spisovatel sci-fi, fantasy a hororu. Vystudoval žurnalistiku, od začátku 70. let se živí psaním. ....show author's CV
Manufacturer: TALPRESS

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
599 Kč
108 Kč 18%
491 Kč
599 Kč
108 Kč 18%
491 Kč
Annotation

Hra o trůny je dobrodružný román autora George R. R. Martina, který poprvé vychází v uceleném vydání.
Kniha popisuje boj o moc v sedmi královstvích rozlehlého a neklidného kontinentu. O nadvládu nad celou říší spolu soupeří dva mocné rody.

Král Robert Baratheon, vládce Sedmi království, žádá svého dlouholetého přítele Lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu se správou království po události, při které záhadně zemřel jeho pobočník. Princezna Daenerys se svým bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemi spoustu let předtím, než byl krvavě sesazen, ohrožuje trůn z východu. Robert Baratheon byl hlavním organizátorem tzv. Robertovy rebelie, kdy s pomocí Eddarda povstal proti rodu Targayenů a po jejich porážce dosedl na trůn.
Rovněž se proslýchá, že na hranicích se dějí podivné věci. Zvláštní bytosti ohrožují poddané a od severu vane chlad, který proniká až do morku kostí. Mnoho bojovníků přišlo hrůzou o rozum. Mnoho jich zemřelo. Jedinou překážkou v pronikání temnoty je stále ještě Zeď a bratrstvo bojovníků, které ji hlídá. Právě tam má namířeno Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, které je vázáno přísahou království za každou cenu chránit.
Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království bude mít dalekosáhlé a nepředvídatelné důsledky.
George R. R. Martin je americký spisovatel sci-fi a fantasy, přízeň čtenářů si získal i svými povídkami. V roce 1980 začal psát pro televizi pracovat jako editor.
V roce 1991 se pustil do epické fantasy Píseň ledu a ohně (inspiroval jej údajně Ivanhoe a Válka růží), která by měla mít celkem sedm svazků.

Ukázka z knihy Hra o trůny:

„Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům."

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor George R.R. Martin
Značka TALPRESS
V prodeji od 28.03.2011
Rok vydání 2011
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 14.3 x 21.8 x 5.5 cm
Hmotnost 0.86 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 848
Poslední dotisk 07/2016
ISBN 978-80-7197-412-3
EAN 9788071974123
Interní kód 0115203
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@pemic.cz)
Ceny dopravy