Grilování podle Romana Vaňka

Vychází nová řada kuchařek Recepty pro každého, autory jsou oblíbení manželé Vaňkovi. 120 vynikajících a jednoduchých receptů najdete v první knize této série, kterou autoři nazvali Grilování - tipy a postupy krok za krokem.

Grilování
vám odpoví na všechno, co se o něm chcete dozvědět. Nevíte, zda je výhodnější gril na dřevěné uhlí, nebo plynový? Jaké maso a která marináda jsou nejlepší? Zajímá vás, co za koření při grilování použít, aby se vám podařilo vykouzlit neodolatenou pochoutku?  I na takové otázky dostanete v kuchařce oděné v bílé knižní obálce odpovědi. A dozvíte se i to, proč běžným amatérům teploměr při grilování zjednoduší život.


Češi grilování milují, proto kuchařku Grilování, která voní ohněm a kouřem, bude chtít mít každý gurmán po ruce. Užijte si 120 receptů a zjistěte, jak grilovat maso, zeleninu, burgery, ale také jak třeba nevysušit na grilu kuře. 

Staňte se mistry LETNÍCH GRILOVAČEK!

Tady je recept, který můžete vyzkoušet:


RECEPT

Kuře na plechovce

1 kuře
1 plechovka světlého piva o objemu 0,33 l
1 lžíce najemno nakrájeného rozmarýnu
½ lžíce lístků tymiánu
½ lžíce soli
1 lžička čerstvě mletého pepře
1 lžička najemno nastrouhané citronové kůry
1 prolisovaný stroužek česneku
60 g másla
2 lžíce sladké papriky
½ lžičky chilli koření

Postup

1. Připrav gril pro nepřímé grilování a rozpal ho na 180–200 ˚C.

2. V misce smíchej rozmarýn, tymián, sůl, pepř, citronovou kůru a česnek. Směsí důkladně posypej kuře ze všech stran.

3. Kuře posaď na otevřenou plechovku piva a postav ho na hliníkovou grilovací misku, do které bude odkapávat tuk z kuřete. Dej na gril na plochu s nepřímým žárem. Gril
přiklop víkem a griluj 60 minut.

4. V rendlíku rozehřej máslo a vmíchej sladkou papriku a chilli koření.

5. Kuře potři ochuceným máslem a griluj přiklopené dalších 10 minut. Znovu ho potři a přiklopené griluj ještě 10 minut. Pozor, tekutina v plechovce je vařící, proto dávej pozor, když budeš kuře z plechovky sundávat.

6. Kuře nech před podáváním alespoň 10 minut odpočinout.

S Romanem a Janou Vaňkovými jsme si nejen o grilování povídali nedávno. ROZHOVOR ZDE.


 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Grilování

4.9 23
359 299
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Kniha plná informací, které se ve spěchu běžných ordinací lékařů nedozvíte. Je v ní maximum možných informací, vysvětlení a hlavně otázek, které když si položíte, bude se vám lépe rozhodovat. Najdete v ní návod na to, jak se v těhotenství nezbláznit z přetlaku informací a nátlaku okolí.
Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Velevážení, přijměte pozvání do společnosti, které se nabízí jen málokdy – a sice do aristokratických kruhů. Jsou „tihle“ lidé zpovykaní, anebo žijí životem jako běžná sorta občanů?