Geniální přítelkyně (1. díl)

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788072604142
Manufacturer: Prostor

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
347 Kč
285 Kč
347 Kč
285 Kč
Annotation
Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici kandidátů na The Man Booker International Prize).

Neapolská periferní čtvrť Luzzatti (v textu však její název nikdy nezazní), padesátá léta minulého století. Právě tam a tehdy začíná příběh jednoho ženského přátelství. Jeho vypravěčkou je Elena, která už jako stará žena vzpomíná na svůj život, který byl, kam její paměť sahá, vždycky ovlivňován silnou osobností geniální Lily. Sama je přitom klíčovou postavou zas pro Lilin osud, v jejích očích je tou geniální kamarádkou naopak ona. Úhelným kamenem jejich komplikovaného vztahu je snaha obstát v mužském světě, jehož konvenční hranice jsou pro ně stejně tak svazující jako hranice jejich čtvrti plné pokrytectví a násilí.

Čtenář se v románu seznamuje nejen se dvěma protagonistkami, ale i s celým mikrokosmem neapolské čtvrti propojené hustým předivem konvencí a vášní, jehož kořeny sahají až do doby fašismu, do let druhé světové války, do světa „před Elenou a Lilou“. Vypravěčka nás sice na vzorku jedné čtvrti provede vývojem italské společnosti od poválečné chudoby až k ekonomickému zázraku šedesátých let, zasvětí nás do ideologických i přízemních sporů mezi komunisty a camorristy, ale ústředním tématem románu i celé série zůstává přátelství vzájemně odlišných hrdinek, vylíčené s až nemilosrdnou otevřeností jako systém „spojených nádob“, jako bolestné zrcadlení, jako celoživotní soupeření, jako pevné pouto, které často škrtí.

Products specifications
Název v originále L’amica geniale
Druh sortimentu Kniha
Autor Elena Ferrante
Značka Prostor
V prodeji od 04.02.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 3. vydání
Rozměry 12.4 x 19.8 x 2.6 cm
Hmotnost 0.30 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 296
Edice Geniální přítelkyně
Poslední dotisk 11/2020
ISBN 978-80-7260-414-2
EAN 9788072604142
Interní kód 0290084
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Reviews (4)
Ceny dopravy
Vývoj ceny