Začít hrát
 
Akce

Fenomén Jamie Oliver

EAN:9788073885021
Manufacturer: XYZ

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
289 Kč
237 Kč
289 Kč
237 Kč
Annotation
Fenomén Jamie Oliver je příběh mladíka, který nadšením a milým přístupem dokázal nadchnout ostatní pro svou velkou vášeň – jídlo a vaření. Sám sebe skromně pojmenoval Šéfkuchař bez čepice. Autorka, americká novinářka Gilly Smith, se specializuje na životopisy slavných kuchařů a knihy o jídle.
Anglická kuchyně nikdy nepatřila mezi světově vyhlášené, ale tento obrázek se pomalu mění. Velkou zásluhu na tom bezpochyby má Jamie Oliver. Vydal několik oceněných kuchařských knih, založil vlastní restaurace a především se stále objevuje v televizních pořadech o gastronomii. Jeho kuchařskou show sledují diváci takřka po celém světě.
S neobyčejnou lehkostí a s minimem ingrediencí dokáže vytvořit kulinářské speciality nebo pohoštění pro dětskou narozeninovou oslavu. Jeho hlavní devízou je příjemné vystupování, ale v případě Jamieho Olivera se za chlapeckým úsměvem skrývá ostřílený profesionál. Jeho recepty nejsou oblíbené náhodou, každý kdo je vyzkouší v praxi, ocení jednoduchost, originalitu a především rychlost. Cílem šéfkuchaře bez čepice je zpříjemnit vaření natolik, aby lidé skončili se stravováním v rychlém a nezdravém občerstvení, ale našli v přípravě jídla zalíbení.
Také vysvětluje, proč je důležité, aby věnovali větší pozornost výběru potravin, podporovali místní zemědělce a bylinky si pěstovali doma za oknem. To vše je součást zdravého a příjemného způsobu života.
Ve svých televizních pořadech často zmiňuje ženu a dcerky. Právě láska k dětem jej vedla k vytvoření  projektu zdravého stravování pro anglické základní školy. Vytvořil koncepci zdravého a chutného jídla pro děti, školy sám navštěvoval a snažil se děti motivovat a nadchnout pro jiná jídla, než jsou hamburgery a hranolky.
Je nositelem Řádu britského impéria.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Gilly Smith
Značka XYZ
V prodeji od 09.05.2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.7 x 21.0 x 3.0 cm
Hmotnost 0.46 kg
Počet stran 300
ISBN 978-80-7388-502-1
EAN 9788073885021
Interní kód 0115957
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy