Začít hrát
 

Číst Bibli jako Ježíš

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788073641160
Manufacturer: Barrister a Principal

Na skladě máme poslední kusy. Expedujeme nejpozději třetí pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme - POSLEDNÍ KUSY
Show qty on stock
179 Kč
147 Kč
179 Kč
147 Kč
Annotation

Přes všechnu svou inspirativnost, všechny své nádherné výroky, všechny životy, které navždy změnila, Bible pořád působí mnoha lidem velké těžkosti. Téměř vždy vede ke katastrofě v rukou egocentrických, nemilujících nebo po moci toužících lidí nebo těch, kteří se stále nenaučili číst duchovně inspirovanou literaturu. Historie to dokazuje pořád, století za stoletím, takže nejde o nepodložený, neuctivý ani zaujatý závěr. Upalování kacířů, křižácké výpravy, otroctví, apartheid i vyhánění a útlak domorodců, to vše bylo ospravedlňováno pomocí vybraných citátů z Písma.
Takže hned z kraje víte, kam mířím. Můj přístup obecně je změnit čtenáře a neměnit text. Jen konvertovaným lidem lze svěřit inspirovaný text. Jedině oni budou působit v symbiotickém vztahu se slovy a příběhy (symbióza = "sdílený život"). Jedině u nich není pravděpodobné, že by použili Bibli jako zdroj osobní moci, jako kladivo nebo jako zdůvodnění svého špatného chování. Zůstaňte v modlitebním dialogu s téměř jakýmkoliv duchovním textem - i problematickým - a skoro vždy přinese ovoce. (úryvek z knihy)

Richard Rohr je celosvětově uznávaný ekumenický učitel svědčící o univerzálním probuzení v rámci křesťanského mysticismu a starobylého podání. Je františkánským knězem z Nového Mexika a zakladatelem Centra pro akci a kontemplaci (CAC.org) v Albuquerque. Jeho učení je založeno na františkánské alternativní ortodoxii - praktikující rozjímání a sebe-vyprázdnění - a projevuje se v radikálním soucitem, zejména pro sociálně marginalizované. P. Richard je autorem mnoha knih, včetně Všechno má své místo, Adamův návrat, Nahá přítomnost, Dýchání pod vodou, Pád vzhůru, Nesmrtelný diamant, Touha milovat: Alternativní cesta Františka z Assisi, Božský tanec: Trojice a vaše proměna.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Richard Rohr
Překladatel Jan Spousta
Značka Barrister a Principal
V prodeji od 16.04.2021
Rok vydání 2015
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.0 x 20.4 x 1.3 cm
Hmotnost 0.15 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 64
ISBN 978-80-7364-116-0
EAN 9788073641160
Interní kód 0356221
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny