Buďte hygge a bude vám fajn

Taky na vás ze všech koutů vykukuje slovo hygge? Aby ne, teď je na něj to nejlepší období.
Hygge je pojem, který k nám dorazil z Dánska, poměrně dobře se u nás zabydlel a daří se mu čím dál líp. Jestli trochu tápete, co ten pojem všechno znamená, tak když to trochu zjednoduším, hygge je vlastně všechno, co odpovídá anglickému slovíčku „cozy“. Je to všechno, co vám navozuje pocit pohodlí, pohody, spokojenosti, dobré nálady. Zní to trochu jako vánoční přání? No, ale k podzimu a zimě hygge přece patří jako zadek na hrnec... 😃

Hygge může být téměř všechno, co nám je příjemné a co pro nás znamená relax. A když to vezmeme důkladně, hygge je schopnost najít v sobě pocit radosti a spokojenosti v každodenních maličkostech. U Dánů by se ovšem mohlo říct, že hygge je část jejich osobností a pracují na tom už mnoho let. To neznamená, že nemůžeme trochu snížit náskok a taky se naučit, jak se mít dobře, co vy na to? Není to o penězích, protože teplou deku, pohodlný gauč, talíř pamlsků a dobrý film si může dopřát kdokoliv. Jde o to, umět si ty chvíle užít a nebrat je jako samozřejmost.

Velká část lidského života se odehrává tam, kde jste doma, ve vašem bytě, mezi vašimi blízkými a kamarády. To je hygge. Doma se přece tak dobře odpočívá se sklenkou vína, s knihou, čokoládou, když je venku nevlídně – i to je hygge – a když si vyzdobíte byt trochu jinak, pověsite si světýlka, i když není prosinec a máte z toho dobrý pocit, tak i to je hygge.

Není nic lehčího, než přijmout hygge jako svůj životní styl a soustředit se na ty maličkosti, které vám dělají dobře na duši. Možná pak budete lépe zvládat všechny problémy, které na vás tu a tam někde čekají. A aby se vám hygge dostalo pod kůži, tady máte několik dobrých knih, které vás můžou inspirovat. Ale pravda je, že jestli vás čtení baví, je hygge každá kniha, do které se začtete. 😃  
-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Knihomolská sklenička černá - Po víně umím číst i mezi řádky

Knihomolská sklenička černá - Po víně umím číst i mezi řádky

4.5 13
229
IHNED odesíláme

Pletení stylových košů

0.0 0
349 297
Vyprodáno

Pletení a háčkování

5.0 2
299
IHNED odesíláme

Helenčino pečení Vánoční cukroví

4.2 5
139 114
Poslední kusy

Hravé tvoření z papírových roliček

0.0 0
249 204
Vyprodáno

Naučte se kreslit Fantastická stvoření a bestie

0.0 0
300 255
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Příběh sester rozdílných jako den a noc, život a smrt, to jsou Vesna a Morana. Tak rozdílné, ale přesto mezi sebou mají silné pouto.
Kdo jsou jednorožci, za čím se ženou a proč by měli vyčnívat? Ptám se, když prvně beru do ruky knihu s obálkou, která jde proti proudu.