Ach, ta nešťastná láska, aneb Joker miluje Harley

Znovuzrození hrdinů DC - komiksový projekt, jenž se i u nás již pěkně zabydlel a nabídl čtenářům nejnovější dobrodružství jejich oblíbených superhrdinských postav. Jednou z nich je i Harley Quinn, která se u fanoušků těší v posledních letech nebývalé oblibě. Po úvodní “rebirthové” knize Umřít s úsměvem přichází autorské duo A. Conner a J. Palmiotti s dalším příspěvkem této zpola šílené hrdinky. Tentokrát s podtitulem Joker miluje Harley.

Už předchozí kniha “rebirthové” série dala jasně najevo, že v případě Harley Quinn nemůže být o nějakém “znovuzrození” ani řeč.  Ostatně u této série zůstalo stejné autorské duo, jako v případě série z New 52. Autoři se navíc ani nikterak nesnažili svou sérii pořádně restartovat a více méně pokračují v zajetých kolejích. Na druhou stranu v případě této hrdinky to nejspíše ani tolik nevadí. 

Na scénu se navíc vrací osudová Harleyina láska. Nechvalně proslulý Koblížek, sám Korunní kašpar zločinu Joker. Ten přilézá za Harley doslova po čtyřech s prosíkem, aby mu dala ještě šanci. Dokáže mu však Harley ještě někdy uvěřit a zkusí to s ním dát zas dohromady, nebo bude z Koblížka stříkat marmeláda? Ústřední příběh této knihy se natáhl přes tři sešity, avšak není tím jediným, na co se můžeme těšit. Kromě Jokerovi eskapády se nejpsychotičtější psychiatrička na světě vydá do nudistické kolonie na dovolenou, aby si záhy  zchladila žáhu v bruslařské aréně smrti.

Komiksová Harley nikdy neoplývala výraznějším a promyšlenějším příběhem, kvůli kterému by si její komiksy čtenáři kupovali. V jejím případě tak jde především o zábavu a absurdní scény, nad kterými vám zůstane nejednou rozum stát. V tomhle ohledu ani úvodní kniha Znovuzrození nepřinesla výraznější obrat a i druhý díl pokračuje v jeho šlépějích. Pokud vám tedy nesedl specifický humor a celkové pojetí, kam s Harley autoři směřují, patrně vás ani Joker miluje Harley nikterak neuspokojí. 

Menší nevýhodou je fakt, že se jedná o přímé pokračování série z New 52 a tak nejednou zde narazíme na detaily, které odkazují právě na tuto sérii. Dalším relativně podstatným problémem je fakt, že tato série u nás ještě nevyšla kompletní, i když ji BB Art ještě nezařízl a i nadále pokračuje ve vydávání. I tak si budeme leccos muset domyslet. Harley má naštěstí zcela triviální příběh, takže je vcelku jasné, jak části, které nám zatím unikly, asi probíhaly.

Duo Palmiotti/Connerová vcelku pochopitelně nejsou jediní tvůrci, kteří se na této sérii podíleli. Nedílnou součástí týmu jsou vcelku pochopitelně i kreslíři. Těch se v případě této knihy vystřídalo opravdu dost. Z nichž každý přináší do série trochu své invence. Ze stálic zůstal například John Timms, jenž tentokrát obstaral právě epizodu s Jokerem. Harley již tradičně hraje všemi barvami a ani tento komiks není výjimkou. Opět tak dostáváme do rukou klasický mainstream, který nikterak nevybočuje z řady. 

To by se ostatně dalo říci o celé této knize. Zkrátka a dobře, Harley Quinn je v podání autorského dua Palmiotti/Connerová průměrným komiksem, který staví především na ujetých scénách a neustálém hláškování. To samozřejmě fungovat může, na druhou stranu nemusíme chodit nikterak daleko (série Suicide Squad), abychom se přesvědčili o tom, že to jde dělat i maličko jinak a snad i lépe. Pokud jste si však již na Harley Quinn od tohoto dua zvykli a i nadále vás baví, tak vás ani novinka Joker miluje Harley rozhodně nezklame.

Autor: Petr Čapek

 

 

 

 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Harley Quinn 2 Joker miluje Harley
Čeština

Harley Quinn 2 Joker miluje Harley

5.0 1
299 245
POSLEDNÍ KUSY
Čeština

Harley Quinn 1 Umřít s úsměvem

5.0 1
299 245
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

J. R. Erickson nám předkládá mysteriózní román lízlý hororovými prvky. Přízraky z Michiganu opět ožívají…
Vyhrajte nový román od odbornice na koreanistiku Niny Špitálníkové. Severka čeká na 3 výherce.
Prémiový obsah
číst více
Trojice nejkrásnějších vánočních trhů Evropy během jediného víkendu, a ještě k tomu ZDARMA? To není sen. Stačí u nás nakoupit a můžete to zažít na vlastní kůži!