Nová literatura pro střední školy 2 učebnice

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
289 Kč
260 Kč
289 Kč
260 Kč
Annotation

Učebnicová sada Nová literatura 2 pro střední školy (2. díl) pro 2. ročník středních škol.je vhodná pro všechny obory středních škol zakončené státní maturitní zkouškou.

Sada se opět skládá z učebnice, pracovního sešitu a průvodce pro učitele. Doplňující materiál, dostupný na webových stránkách nakladatelství, tvoří audio nahrávky z vybraných děl světové i české literatury a didaktické testy ověřující zvládnutí učiva z učebnice. Výběr konkrétních autorů a jejich děl vychází z platných rámcově vzdělávacích programů, aktuálního katalogu požadavků ke státní maturitě, ale zohledňuje také školní seznamy literárních děl k maturitní zkoušce a preference žáků při výběru vlastní četby.

Učebnice obsahuje učivo literatury z období od přelomu 18. a 19. století až po začátek 20. století. V chronologickém sledu seznamuje žáky s vývojem světové a české literatury, a to v rámci 4 celků (Přelom 18. a 19. století, První polovina 19. století, Druhá polovina 19. století, Přelom 19. a 20. století) tvořených jednou či dvěma samostatnými kapitolami.

Učebnice obsahuje výkladové části k jednotlivým obdobím historie lidské společnosti a umění, v rámci jednotlivých kapitol je poté věnován prostor především dobovým autorům a jejich stěžejním dílům. U vybraných autorů naleznete podrobný rozbor významného díla. Výklad o autorech a jejich dílech doplňují boční rámečky zaměřené na rozšiřující informace – zajímavosti, další historické, kulturní, umělecké, společenské či jiné souvislosti, ale především definice literárněteoretických pojmů využívaných při interpretaci primárních textů. Znalosti literárněteoretické terminologie žáci využijí při interpretaci děl, a to nejen při práci s pracovním sešitem, ale především u maturitní zkoušky.

K hlavním cílům učebnicové sady Nová literatura 2 patří – v návaznosti na 1. díl – příprava žáků ke státní maturitě, rozvíjení porozumění textu, čtenářské gramotnosti, schopnosti interpretovat literární dílo, dále také vytváření mezipředmětových vazeb či výuka v souvislostech.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor PhDr. Lukáš Borovička, Mgr. Šárka Dohnalová, Mgr. Iva Kilianová, Mgr. Hana Křížová, Mgr. Dana Šmajstrlová
Značka didaktis
V prodeji od 08.09.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 21.5 x 30.0 x 1.2 cm
Hmotnost 0.46 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 168
ISBN 978-80-7358-414-6
EAN 9788073584146
Interní kód 0392576
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@pemic.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny