Začít hrát
 
 

Čeští i zahraniční autoři, knihy pro děti i dospělé – SLEVY AŽ 50 % jen do konce měsíce

Exekuce srážkami ze mzdy 2022

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075543547
Manufacturer: ANAG

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
519 Kč
426 Kč
519 Kč
426 Kč
Annotation
Publikace Exekuce srážkami za mzdy je nezbytnou příručkou v každé knihovně mzdové účtárny či exekučního úřadu.

Velmi přehledná, systematická, srozumitelným jazykem psaná publikace vymezuje provádění srážek ze mzdy přímo na základě ustanovení zákona, na základě uzavřené dohody o srážkách ze mzdy nebo na základě vedené exekuce srážkami ze mzdy. Kniha zahrnuje rovněž problematiku postihování souvisejících jiných příjmů, podrobně rozebírá standardní změnu plátce mzdy z důvodu ukončení pracovního poměru i nestandardní změnu plátce mzdy z důvodu delší pracovní neschopnosti, zabývá se otázkou exekuce vedené na několik plátců mzdy zároveň a dotýká se rovněž tématu insolvence. Poskytuje tak komplexní pohled na problematiku srážek ze mzdy zaměstnance. Publikace obsahuje více než 150 podrobných příkladů, názorných schémat či přehledných tabulek.

Nové vydání pro rok 2022zakomponovalo do svého textu četné dílčí změny právní úpravy, k nimž postupně docházelo v průběhu letošního roku. Na prvním místě jmenujme zavedení institutu náhradního výživného, které bude v rámci druhé třetiny požívat výjimečného postavení, obdobně jako stávající běžné a dlužné výživné. Do tradičního rozdělování první třetiny pro změnu zasáhne paušalizovaná náhrada nákladů, kterou zákonodárce na základě dlouholetých požadavků konečně přiznává zaměstnavatelům jako symbolickou kompenzaci potíží spojených s prováděním exekuce srážkami ze mzdy. V důsledku provedené novelizace uvádí nové vydání publikace mj. pozměněný soupis přednostních pohledávek nebo zpřesnění výčtu příjmů podléhajících exekuci srážkami ze mzdy, stejně jako rozšíření příjmů z exekucí naopak vyloučených. S povděkem ej nutno kvitovat též alespoň částečně zavedení ochrany tzv. covidových doměn, jakkoliv je trestuhodně opožděné. Naopak nepříjemným překvapením budou pro čtenáře netušené povinnosti plátců mzdy spojené se zřízením tzv. chráněného účtu, jenž se jinak týká zcela odlišné exekuce přikázáním pohledávky z účtu u peněžního ústavu. Jako každým rokem byla v novém vydání publikace samozřejmě provedena nezbytná aktualizace nezabavitelných částek ponechávaných povinnému a s tím související přepočítání všech příkladů, schémat a tabulek týkajících se výpočtu a rozdělení srážek ze mzdy. Momentálně připravované legislativní změny příspěvku na bydlení v souvislosti s vysokou inflací a skokovým navýšením cen energií se těchto aktualizovaných nezabavitelných částek a výpočtů výše srážek ze mzdy nijak nedotknou.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Jan Breburda
Značka ANAG
V prodeji od 10.02.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 10. vydání
Rozměry 14.9 x 20.8 x 3.0 cm
Hmotnost 0.65 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 600
ISBN 978-80-7554-354-7
EAN 9788075543547
Interní kód 0377834
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy