Začít hrát
 
Akce

Doba koronavirová

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
298 Kč
149 Kč 50%
149 Kč
298 Kč
149 Kč 50%
149 Kč
Annotation

Březen 2020 změnil naše životy, obrátil je naruby. Nový virus si za pár měsíců našel cestu z Číny nejen k nám, ale nakazil celý svět. Planeta Země se dostala do karantény. Virus se šíří závratnou rychlostí, nemocnice praskají ve švech a stoupají počty obětí. Nejdivočejší představy z katastrofických filmů se najednou staly realitou. Celý svět se zastavil, jako by náhle nebylo nic než ona nemoc. Prakticky ze dne na den jsme se museli začít chovat jinak, než jsme byli zvyklí. Celé generace lidstva nikdy nic podobného nezažily.

Pandemie klade na celou společnost nejen obrovské nároky, ale rovněž nepřeberné množství otázek.

Kde se virus vzal? Jak Čína tajila informace? Mohli jsme nákaze nějak zabránit? Kdy a jak se s koronavirem dokážeme vyrovnat? Jak změnily lidstvo pandemie v historii? A změní koronavirus i nás? Je ekonomika důležitější než zdraví? Jak dlouho se bude vzpamatovávat? A je ve stavu nouze místo pro svobodu? Neposílí autoritářské tendence? Je tato krize pro lidstvo šancí? Může přinést něco pozitivního? A jak se z koronaviru nezbláznit?

Na dvě desítky předních odborníků, lékařů, filozofů a publicistů se snaží nalézt odpovědi na tyto otázky a nabízí svůj pohled a reflexi toho, co se kolem nás i s námi děje. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled na proměnu celé společnosti a života, které najednou zažíváme.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Václav Cílek, MUDr. Radkin Honzák CSc., Prof. RNDr. Stanislav Komárek Dr., Miroslav Bobek, Karel Drbal, Jan Gojda, Martin Hála, Anna Hogenová, Petr Holub, Zdeněk Hostomský, Tereza Hronová, Jan Konvalinka, Martina Viktorie Kopecká, Martina Leierová, Jan Lipold, Ladislav Machala, Marek Vácha
Značka Zeď
V prodeji od 20.05.2020
Rok vydání 2020
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.4 x 20.2 x 3.0 cm
Hmotnost 0.36 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 280
ISBN 978-80-907674-4-7
EAN 9788090767447
Interní kód 0329160
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@pemic.cz)
Ceny dopravy