3 nové letní romány, které se hodí na dovolenou

Máme pro vás tři letní romány, které vás přivedou na jiné myšlenky a vezmou vás někam úplně jinam, takže i když letošní dovolenou netrávíte někde u moře, můžete se tam podívat alespoň na stránkách knih.
Tyto tři knihy mají společné to, že všechny vyšly docela nedávno, takže jste je nejspíš ještě nečetli, jsou letní a odehrávají se někde, kam byste si určitě také přáli jet, ale okolnosti vám to nedovolí. Zkuste si najít klidné místo, vzít si něco dobrého na zub a začíst se do některého z novinkových letních románů z naší nabídky. Co tedy můžete vyzkoušet?
Když má štěstí kliku - KNIHCENTRUM.CZ
Jako první je tu kniha s názvem Když má štěstí kliku. Jean je malý kluk, je mu teprve šest, a tak si myslí, že jede na léto k babičce. Jeho matka ho tam nechá a odjede a ani on a ani babička nevědí, že to není jen na léto, ale že ho tam prostě nechala. Napořád. Ani jeden z nich to nečekal. Vyjít s babičkou, která byla zvyklá na své denní rituály i na svůj klid, není úplně lehké, ale babi má velké srdce a vnouček je pro ni jako závan čerstvého vzduchu. Každý z nich je v jiné životní fázi. Ona už všechno zná a všechno viděla. On ještě nezná nic a všemu se diví. Zatímco čekají, až se matka vrátí, nacházejí k sobě cestu a budou i pro čtenáře zárukou léčivé dobré nálady a životního optimismu.Řecký sen - KNIHCENTRUM.CZ

Pojďte se zasnít a vzpomenout si na Řecko, kde vám hned na letišti neudělají výtěr z krku a kde fungují všechny kavárny i obchůdky a nikde není zavřeno. Vzpomeňte si na přeplněné hospůdky i pláže a typickou přímořskou atmosféru. Právě takovou zažívala jako dítě hlavní hrdinka druhé letní novinky s názvem Řecký sen. Každý rok trávila léto v jedné rybářské vesnici na ostrově Kos a plánovala si, jak tam bude žít. Proč? Protože jen tam se cítila tak nějak opravdu šťastná. Chtěla si tam otevřít čajovnu a péct anglické sušenky. Jenže dětské sny odvál čas a ona vyrostla, vystudovala a zasnoubila se. Po letech se vrací na místa, kde trávila své dětství a všechno se jí začíná vracet. Možná je čas opustit nudný uspěchaný život v Anglii a splnit si konečně svůj dávný řecký sen
Pláž v Chorvatsku - KNIHCENTRUM.CZ
Odplujte na Jadran, kde na vás čeká modré moře a horké slunce a romantický příběh Pláž v Chorvatsku, do kterého se prostě budete muset zamilovat. Maddie má obvykle hlavu v oblacích, ale někdy je třeba vydělávat i peníze a když dostane nabídku dělat přes léto hostesku na luxusní jachtě, nemůže prostě odmítnout. Ano, bude se muset starat o hosty, ale stráví celé léto u moře, to přece stojí za úvahu, ne? Navíc jí bude dělat společnost Nick, bratr její nejlepší kamarádky Niny, která ji práci dohodila. Jiskra mezi Maddie a Nickem přeskočí hned při prvním setkání, ale s Nickem je na palubě i jeho nová dívka, modelka Tara. Ta Maddie rozhodně práci neulehčuje a mezi ní a Nickem to brzy začne skřípat. Těžko uvěřit, že ten cvok Nick je opravdu bratr Niny, říká si Maddie, ale přijde okamžik, kdy se potkají v jedné zátoce a zjistí, že možná mají mnohem víc společného, než si oba uvědomují.

Zaujaly vás letní romány? Chcete-li větší výběr, klikněte na tento odkaz a vybírejte i z jiných, kde nehraje léto jednu z hlavních rolí. A hlavně si objednejte některou z knih, protože bez knih nestojí dovolená za nic.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Když má štěstí kliku

Když má štěstí kliku

5.0 1
298 139
IHNED odesíláme

Řecký sen

4.0 1
od 179
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.