Knižní bazar na KNIHCENTRUM.cz KNIHCENTRUM revue
Aktuální leták KNIHCENTRUM.cz Aktuální leták Knihy za babku
KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně
To, že příroda, stejně tak jako láska, jsou mocné čarodějky, se všeobecně ví, protože s oběma fenomény se každý z nás v životě nejednou setkal. Poznat ale člověka, který v sobě spojuje lásku k přírodě a dar přemýšlet a pohlížet na ni z nejrůznějších úhlů a v různých souvislostech, je fascinující a velmi obohacující. Takových lidí je vskutku málo. Jedním z nich je Václav Větvička, botanik a popularizátor vědy. A když je dotyčný navíc ochoten se rozdělit o vše, co do sebe v životě vstřebal a o co cestou zakopl, může vzniknout kniha, která se nyní objevila na pultech knihkupectví. Setkejte se s botanikem Václavem Větvičkou a odkryjte tajemství rostlin a zátiší přírodních krás.
detaily
Nenechte si ujít křest knihy, besedu a autogramiádu autora pohádkové knížky Strážkyně pokladu Jaromíra Šlosara a ilustrátorky Radmily Holubcové. Kouzelná knížka, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct pohádkových příběhů pro rodiče s dětmi. Autor prochodil své milované Zadní hory v Beskydech a posbíral tucet rozprávek s nádechem tajemna. Pohádková knížka nazvaná Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct příběhů, které vycházejí z autorových sběrů lidové slovesnosti v tzv. Zadních horách Beskyd.
detaily
Beseda a autogramiáda lékaře a odborníka na přírodní léčbu civilizačních nemocí Davida Freje se koná u příležitosti vydání nové knihy Šťávy a míchané nápoje z přírody. MUDr. David Frej ji napsal spolu s Radmilou Zrůstkovou a obsahově se zaměřuje na šťávy a smoothies. Najdete v ní plno praktických tipů a originálních receptů na přípravu zdravých a chutných nápojů.
detaily
Robert Vano představí novou knihu Fotka nemusí být ostrá. Beseda a autogramiáda světoznámého fotografa o jeho životě a cestě k dráze fotografa proběhne v pátek 4. prosince. Jak se Robert Vano stal slavným fotografem? Nejen to se dozvíte ve dvaceti dvou kapitolách. Poutavé vyprávění, doplněné dosud nepublikovanými fotografiemi, dává čtenářům možnost nahlédnout do života této charismatické osobnosti, připomene časy autorova dětství i nelehkých začátků v emigraci v USA, kde začínal jako asistent legendárního mistra oboru Horsta P. Horsta.
detaily
ZTRATIL SE MIKULÁŠ, přijďte jej hledat do DOMU KNIHY. V rámci akce vás čeká bohatý program. Vánoční tvoření s edicí TOPP, hledání Mikuláše, čerta a anděla, nadílka za odměnu. Pro děti bude drobné občerstvení zajištěno. Rezervace přijímáme na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz do 30. 11. 2015 .
detaily
Nenechte si ujít besedu a autogramiádu Sáry Saudkové v pondělí 7. prosince. Známá fotografka představí svou knihu Ta zrzavá. Kniha Ta zrzavá je až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit.Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?
detaily